SDK kodas

Žemiau rasite visą informaciją, susijusią su SDK: kas yra SDK, kodo paieška, gavimas, patikra ir kt.

SDK kodas – kas tai?

SDK kodas (savininko deklaravimo kodas) yra unikalus transporto priemonės savininkui priskiriamas kodas, sudarytas iš 8 raidžių. Nuo 2021 m. gegužės 1 d. SDK kodas yra privalomas visoms Lietuvoje registruotoms transporto priemonėms. Jis yra būtinas norint registruoti arba parduoti transporto priemonę.

SDK kodo paieška

SDK paiešką galite atlikti internetu, naudodamiesi Regitros sistema. Tokiu būdu galite sužinoti jums priskirtą SDK kodą, pateiktos automobilio pirkimo-pardavimo sandorio deklaracijos būseną arba informaciją apie transporto priemonę.

Norint sužinoti priskirtą SDK kodą arba deklaracijos būseną:

  1. Apsilankykite šiame Regitros puslapyje: https://www.eregitra.lt/services/vehicle-declaration/search
  2. Įveskite savo (jei domina priskirtas SDK kodas) arba pardavėjo (jei domina deklaracijos būsena) vardą, pavardę (arba įmonės kodą, juridinio asmens atveju) bei transporto priemonės identifikavimo numerį (VIN).

Norėdami detaliau susipažinti su tuo, kaip sužinoti savo transporto priemonės SDK, žiūrėkite Regitros parengtą video įrašą:

SDK kodo patikra

Jei domina informacija apie transporto priemonę, kuriai priskirtas SDK (pvz. ar SDK yra galiojantis ir priskirtas perkamai transporto priemonei), tuomet:

  1. Apsilankykite šiame puslapyje: https://www.eregitra.lt/services/vehicle-declaration/info-by-owner-declaration-code-search
  2. Įveskite savininko deklaravimo kodą (SDK).

SDK kodas yra būtinas registruojant, perkant arba parduodant transporto priemonę, todėl prieš bet kokį sandorį visada rekomenduojama atlikti SDK kodo paiešką.

SDK kodo gavimas

Jei jums kyla klausimų, kaip gauti SDK kodą internetu, tuomet reikėtų sekti žemiau pateikta informacija.

Jei transporto priemonė Lietuvoje buvo registruota iki gegužės 1 d., tuomet SDK buvo sugeneruotas automatiškai ir jį galite pasitikrinti sekdami aukščiau pateiktą instrukciją.

Kitais atvejais, norint gauti SDK kodą reikia kreiptis į Regitrą ir pateikti transporto priemonės įsigijimo deklaraciją. Tą galite padaryti klientų aptarnavimo padalinyje arba internetu: https://www.eregitra.lt/eketris-web/faces/pages/common/Login.xhtml

Kokioms transporto priemonėms reikalingas SDK kodas?

SDK kodas yra būtinas visoms motorinėms transporto priemonėms ir jų priekaboms, įskaitant lengvuosius automobilius, motociklus ir kt.